Ежелгі көшпелілердің өмірі
Бөлім: 5.2. Ежелгі көшпелілердің өмірі Сабақтың тақырыбы: Ежелгі көшпелілердің дүниетанымы | Мектеп : Төле би орта мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 25.12.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні: Сартолова Д.М | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып : 5 | Қатысқандар : | Қатыспағандар : | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 5.2.1.2. ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік құзіреттілік | Ежелгі көшпелілердің дүниетанымы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ әдебиеті, дүниежүзі тарихы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, азаматтық жауапкершілікке баулу | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ жоспары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (10 мин) Ұйымдастыру кезеңі | Ұйымдастыру кезеңі Күнделікті шаралар: 1.Сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. 2. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. «Тойбастар» әдісі арқылы топтарға бөлу. (Оқушылар қоржыннан өздеріне ұнаған заттарды алады. Соған байланысты топтарға бөлінеді)
«Қағып ал» әдісі арқылы домтапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
Обратная связь. Мұғалім дескриптор арқылы бағалайды. Киіз үйдің үш ерекшеліктерін жазыңыз.
1______________________ 2______________________ 3______________________ Дескриптор: Білім алушы
ҚБ «Басбармақ» әдісі бойынша Өзін- өзі бағалау Бас бармақ жоғары қарап тұрса – дұрыс Бас бармақ жанына қарап тұрса- толықтыру қажет Басбармақ төмен қарап тұрса- қателестім |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 25 мин | КІРІСПЕ: Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырамын. 5.2.1.2. ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау Бағалау критерийлері:
Бейнетаспа 1-тапсырма: Топтық жұмыста ежелгі көшпелілердің дүниетанымын шығармашылық түрде таныстырыңыз. 1-топ. «Ұлыстың ұлы күні-Наурыз» тақырыбына әңгіме құрастыру. 2-топ. «Салт- дәстүрлер» тақырыбына эссе жазу. 3-топ. «Наурыз мерекесі» тақырыбында сурет салу. 4-топ Жайлаудың макетін жасау. Дескриптор Білім алушы - «Ұлыстың ұлы күні-Наурыз» тақырыбында 5 сөйлемді әңгіме құрастырады; - «Салт- дәстүрлер» тақырыбында 5 сөйлемді эссе жазады; - Наурыз мерекесі тақырыбында сурет салады; - Жайлаудың макетін жасайды. ҚБ «Бағдаршам» әдісі бойынша (Әр топ өздерін бағалайды) Жасыл – дұрыс Сары- толықтыру қажет Қызыл- қателестік Сергіту сәті « Сен маған, мен саған» әдісі бойынша өтілген тақырып аясында І топ- ІІ топқа, ІІ топ- ІІІ топқа, ІІІ топ- IV топқа, IV топ- І топқа сұрақтар қояды. Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. Мұғалім күлегештер арқылы бағалайды. 2- тапсырма Жұптық жұмыс.«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Берілген тұжырымның «шындық» жәнe «жaлғaн» екенін aнықтaңыз.
Дескриптор 1.Тұжырымның «шындық» және «жалған» екенін анықтайды. ҚБ «Бағдаршам» әдісі бойынша Жұптық бағалау Жасыл – тұжырымның «шындық» және «жалған» екенін анықтадық. Сары- тұжырымды толық анықтамадық. Қызыл- мүлдем анықтай алмадық. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин Обратная связь | Обратная связь «екі жұлдыз -бір тілек» | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма | Көшпелілердің дүниетанымы туралы мағлұмат жазу | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша мәлімет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіздер? | Бағалау – оқушыны білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | ||||||||||||||||||||||||||||||||